sporum

sporla ilgili herşey…

Kartal panikte!

Posted by sporumsu 02/05/2010

Vergi borcu nedeniyle lisans alamayan ve UEFA Avrupa Ligi tehlikeye giren Beşiktaş’ta ortalık toz duman… Başkan para arayışına girdi, yöneticilerin çoğu borcu yeni öğrendi!

Siyah-Beyazlılar’da neler oluyor? Sportif başarısızlığın yanı sıra Futbol Federasyonu’nun önceki gün lisans almaya hak kazanan kulüpleri açıklaması ve aralarında Beşiktaş’ın olmaması büyük şok etkisi yapmıştı. 7Mayıs’a kadar yaklaşık 14 milyon TL tutarındaki vergi borcunu ödeyemediği takdirde UEFA Avrupa Ligi’ne gidemeyecek olan Kartal’da tambir panik havası var. Başkan YıldırımDemirören para arayışına girerken işin en ilginç tarafı ise yeni yöneticilerin birçoğunun bu borçtan haberdar olmamasıydı. Bu durumun yönetimiçinde büyük çaplı sorunları da beraberinde getireceği yorumları ağırlık kazandı.

ŞEREF NASIR’DAN KINAMA
Eski yönetici Hüsnü Güreli, Beşiktaş Kulübü’nün lisans alamamasının üzücü olduğunu belirterek, “Görev aldığımyönetimkurullarında kulüp olarak vergilerimizi kuruşu kuruşuna ödedik. O dönemler ‘Biz ödüyoruz başkaları ödemiyor’ diyorduk. Hatırlıyorumher yıl 5 milyon dolara yakın vergi ödemesi yapıyorduk. Böyle bir sebepten dolayı federasyonun lisans vermemesi Beşiktaş adına üzücü bir durum. Bir yerden para bulup hemen ödemeleri lazım” dedi. Divan kurulu eski başkanı Şeref Nasır’ın da yönetime tepkisi bir hayli sert oldu: Seba döneminden bu yana vergiye en çok itina gösteren kulüp biziz. Kulübü bu hale getirenleri kınıyorum. Beşiktaş’ın ilk hedefi vergisini zamanında ödemektir. Tüzük tadiline vergilerle ilgilimadde koymak istiyoruz. Çünkü buna “Dur” demek lazım. Bunlara “Dur” diyecek bir yönetimseçtiğimizi sandık ama yanılmışız.

KAFALAR KARIŞTI
Futbol Federasyonu lisans alan kulüpleri açıkladı ama çok büyük soru işaretleri de beraberinde geldi. İşte cevap bekleyen sorular:

** 18 Mayıs 2009 tarihinde 8 kulübün lisans almaya hak kazandığını duyuran federasyonun 30.4.2010 tarihli açıklamasında “Lisans alan
kulüpler sportif başarıya göre UEFA kulüpler müsabakalarında mücadele edeceklerdir” ibaresi neden yoktu?

** 6 yıldır devam eden kulüp lisans sistemi ile ilgili süreçte TFF bugüne kadar kulüplere böyle bir ek süre tanıdı mı?

** Ortada böyle bir ‘ek süre tanıma’ varsa neden bu 6 yıllık süreçte konuyla ilgili yapılan duyurularda hiç yer almadı?X

** TFF, neden 7 Mayıs tarihini beklemeden bu açıklamayı yaptı?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: