sporum

sporla ilgili herşey…

‘GSliler’in genlerinde sahtekarlık var’

Posted by sporumsu 24/11/2009

Fenerbahçe’nin taraftar sitesi Antu com, Galatasaray ile ilgili yaptığı bir haberde ağır hakaretlerde bulundu. İşte sitenin haberi…

Galatasaray’ın Basketbol takımı ile ilgili olayı deşifre eden Fenerbahçe’nin taraftar sitesi www.antu com yıllar önce yaşanmış benzer bir olayı gündeme getirerek, Galatasaray camiasına “Sahtekarlık bunların genlerinde var” başlığı ile hakaret etti.

İşte Antu.com’un haberi..

Aynı Sahtekarlığı Defalarca Yapmışlar

Cezalı sporcusu Cemal Nalga`yı, bir başka oyuncusunun formasıyla oynatarak spor sahtekarlığına yeni bir boyut getiren Galatasaray`ın bunu ilk kez yapmadığı belgeleriyle ortaya kondu. Şimdi bundan 51 yıl önceye gidelim ve 19 Eylül 1958 tarihli Cumhuriyet Gazetesi`ne bir göz atalım. Cumhuriyet Gazetesi büyük boyutlarda verdiği “Galatasaray`ın 4 tek dümencili teknesi diskalifiye edildi” başlıklı haberinde, Sönmez Gönenç isimli kürekçinin, Galatasaray`ın bir başka kürekçisi Oktay Ozan lisansı ile yarıştığını bildirererek, lisans sahtekarlığından Galatasaray`ın 4 tek dümencili teknesinin diskalifiye edildiğini, bunca rezalete rağmen o zamanki Galatasaray başkanı Sadık Giz`in de şu anki başkan gibi istifa etmediğini yazıyor.

Gazetedeki haberin devamında bu lisans skandalının ilk olmadığı, daha önce futbolda da yaşandığı vurgulanarak, “Bu ikinci hadise Galatasaray Kulübü`nün biri futbolda, diğeri de kürekte olmak üzere ikinci lisans hadisesidir. Elinde sayılamayacak kadar çok sporcusu bulunan bu kulübün böyle haraketlere girişmesi cidden utanılacak bir hadisedir”

Utanmak fiilini Galatasaray`la yan yana getirebilmek fazlaca saflık olacak ama habere baktığımızda Galatasaray`ın bu işte idmanlı olduğunu ve tarih boyunca bu tür lisans sahtekarlığını alışkanlık haline getirdiğini görüyoruz.

Kısacası sahtekarlık bunların genlerinde var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: