sporum

sporla ilgili herşey…

Aziz Yıldırım:Transfere hala vaktimiz var…

Posted by sporumsu 31/07/2009

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, ”Büyük olmak için büyük düşünmek gerek” başlıklı başyazısında, camiaya iddialı mesajlar verdi, transfer yapabileceklerini de belirtti..

Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi’nin ağustos sayısında ”Büyük olmak için büyük düşünmek gerek” başlıklı başyazısında, camiaya iddialı mesajlar verdi.

Futbol takımında yapılan kan değişimi, yeni idari yapılanma, yeni teknik kadro ve yeni transferlerle birlikte yeni bir sezonun öncesine geldiklerini anlatan Yıldırım, koydukları hedefler doğrultusunda, iyi ve faydalı olacağına inandıkları transferler gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Yıldırım, şunları kaydetti:
”Yeni yapılanma ve yeni transferleri sadece Fenerbahçe’nin bugününü kurtarmak için yapılmış hamleler olarak görmüyor, Fenerbahçe’nin geleceği için atılmış adımlar olarak da kabul ediyoruz. Şu da iyi bilinmelidir ki, Fenerbahçe’de her türlü transfer çalışması, takımın ihtiyaçları ve tüm yetkililerin ortak görüşü doğrultusunda yapılmaktadır.
Türkiye’yi, Fenerbahçe’yi ve şartlarını yakından tanıyan tecrübeli teknik direktörümüz Sayın Daum, bilgisine ve çalışma disiplinine güvendiğimiz sportif direktörümüz Sayın Aykut Kocaman ve oluşturduğumuzgüçlü kadromuzla, hedeflediğimiz başarıları yakalayacağımıza yürekten inanıyoruz. Ancak transfer için hala vaktimizin olduğunu, istenmesi ve gerekli görülmesi halinde, takımımıza yeni takviyeler yapabileceğimizi de buradan bildirmek istiyorum.”

-”İLK ŞART BÜYÜK DÜŞÜNMEK”-
Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün hedeflerinin de her zaman büyük olduğuna dikkati çeken başkan Yıldırım, ”Büyük hedeflere de ancak büyük kadrolarla ulaşılabilir. Büyük olmak ve bunu sürdürmek için ilk şart da büyük düşünmektir. Bu göz ardı edilemez gerçekten hareketle, transferdeki ana düşüncemiz, koyduğumuz büyük hedeflere bizi taşıyacak büyük kadroların oluşturulması ve bu kadroların muhafaza edilmesidir” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe için bu yol haritasını çizdiklerini ve bundan sonra da böyle davranacaklarını belirten Aziz Yıldırım, şöyle devam etti:
”Büyük olmak için büyük düşünme gerekliliği, Fenerbahçe’de sadece futbol takımının transferlerinde izlenen bir yöntem değil, kulübün yapılanması, ekonomik olarak gelişmesi ve her türlü projesi için de vazgeçilmez bir düsturdur. Yani Fenerbahçe’de yapılan her türlü faaliyet, günübirlik politikalar doğrultusunda tabiri caizse görüntüyü kurtarmak için değil, tüm dünyanın kabul ettiği büyüklüğü devam ettirmek ve tekrar tekrar hatırlatmak için yapılmaktadır.”

-TESİSLEŞME ÇALIŞMALARI-
Hedefler doğrultusunda oluşan projelerden biri olan Ataşehir’deki spor salonu ve alışveriş merkezinin yapımı için Ağustos ayı içinde temel atma töreni düzenleyeceklerini açıklayan Aziz Yıldırım, ilk etapta projenin spor salonu kısmının tamamlanacağını ve 2010 yılında Türkiye’de yapılacak FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’na hazır hale getirileceğini bildirdi.

Salonun tamamlanmasından sonra basketbol ve voleybol takımlarının, tüm maçlarını bu modern tesiste oynayacağına vurgu yapan kulüp başkanı Yıldırım, ”Projenin tamamının hayata geçirilmesiyle de Fenerbahçemiz önemli gelir kaynaklarına sahip olacaktır. Buradan, bu projedeki desteklerinden dolayı Ülker Grubu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Fenerbahçe’deki tüm takımlara sezon öncesi kamp imkanı sağlayacak, üyelerin de faydalanabileceği ve Türkiye’de bir ilk olacak Düzce Kaynaşlı’daki Topuk Yaylası’na yapacakları kamp ve dinlenme tesisleri için ilk adımı Temmuz ayı içerisinde attıklarını hatırlatan Aziz Yıldırım, şunları kaydetti:
”Topuk Yaylası’nın Fenerbahçe Spor Kulübü’ne devir işleminin tamamlanmasının ardından, tamamı ahşaptan modern bir tesisi bu bölgeye en kısa sürede inşa ederek hizmete sokacağız. Bu kamp tesisleri sayesinde Fenerbahçe’nin tüm takımlarının sezon öncesi kamp programlarında önemli değişiklikler olacak.”

-FENERİUM, FENERCELL VE KOMBİNELER-
Kulüp yönetim kurulunda yeniden görev alan Abdullah Kiğılı’ya, Fenerium markası ve satış mağazalarını emanet ettiklerini belirten Aziz Yıldırım, dergideki yazısında daha sonra şu ifadeleri kullandı:
”Sayın Kiğılı’nın, tekstil mesleğindeki engin tecrübeleriyle bu sorumluluğu almasıyla birlikte yeni yapılanmaya giren Fenerium’un daha da gelişerek, kulübümüze daha büyük katkılar yapmasını beklemekteyiz. Bu mesainin ilk çalışması olan Fenerium yeni sezon ürünleri ve futbol takımımızın yeni sezon formalarını, stadyumumuzda yaptığımız güzel bir organizasyonla kamuoyuna tanıttık. Birbirinden kaliteli ve zevkli ürünlere, şık formalarımıza taraftarlarımızın ilk günden gösterdiği büyük ilgi bizi memnun etmektedir. Öte yandan, Temmuz ayı başında 30 bin abone sayısını aşan Fenercell projemize ve Temmuz sonu itibariyle de 23 bin rakamını aşan kombine kartlara taraftarımızın verdiği büyük destek ve gösterdiği ilgi bizleri sevindirmektedir. Büyük Fenerbahçe taraftarı, bir parçası olduğunu bildiği Fenerbahçe’nin daha da büyümesi için her türlü katkıyı sağlamakta ve Fenerbahçe’ye sahip çıkmaktadır. Bu tavır sürdüğü sürece Fenerbahçe dimdik ayakta duracaktır.”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ayrıca, Temmuz ayı içinde kulübün sporcularının milli takımlarda Türkiye adına kazandığı başarılar nedeniyle emeği geçenleri kutladı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: